+90 535 786 02 65
dr_numan38@hotmail.com

Özgeçmişim Hakkında

1984 yılında Kayseri’de doğan Dr. Numan BAYDİLLİ, Tıp Fakültesi eğitimini Erciyes Üniversitesi’nde 2001-2007 yılları arasında tamamlamıştır.

2007-2013 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı’nda Üroloji uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 2013-2016 yılları arasında Göksun İlçe Devlet Hastanesi’nde Devlet Hizmet Yükümlülüğü görevini tamamlamıştır. 2016 yılından itibaren Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı’na öğretim üyesi olarak göreve başlayan Dr. Numan Baydilli, 2020 yılında Doçent unvanını almaya hak kazanmıştır. 2022 yılı itibarı ile de Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

2017 yılında Avrupa Ürolojisi Yeterlilik Sertifikası (Fellow of European Board of Urology-FEBU) unvanını almaya hak kazanmıştır.

2022 yılında Dünyanın Üroloji alanında en prestijli topluluklarından biri olan Avrupa Üroloji Derneği Çocuk Ürolojisi çalışma grubunun (European Association of Urology-Young Academic Urologists) Pediatrik Üroloji alanında oluşturulan çalışma grubuna kabul edilmiştir ve halen bu grupta birçok uluslararası çalışmaya katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Uluslararası indeksli dergilerde yayınlanmış 70’ı aşkın makalesi ve bu makalelere 120’nin üzerinde atıf bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası 45’i aşkın kongre, seminer ve bilimsel toplantılara katılmış ve bu toplantılarda davetli konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev almıştır. Katıldığı kongrelerde yaptığı çalışmalar için birçok bildiri ödülüne layık görülmüştür.

2019 yılında ICS ONAYLI Bristol Ürodinami kursuna katılmış ve yapılan sınavda başarılı olarak Uluslararası Bristol Ürodinami Sertifikası’nı (Bristol Certificate In Urodynamics Course) almaya hak kazanmıştır. 

2019 yılında başladığı Kök Hücre bilimleri (stem cell) doktora programında teorik derslerini başarı ile vererek, tez aşamasında programına devam etmektedir.

Çocuk ürolojisi alanında sık görülen böbrek taş hastalıkları, vezikoüreteral reflü, inmemiş testis, varikosel, üreteropelvik bileşke darlığı gibi hastalıklarında sayısız ameliyatı başarı ile tamamlamıştır. Erişkin ürolojisi alanında başlıca iyi huylu prostat büyümesi (BPH) tedavisi, böbrek taş hastalıkları tedavisi, ürolojik kanser cerrahi tedavisi, hidroselektomi, mikrocerrahi varikoselektomi gibi birçok ameliyatı başarı ile tamamlamıştır.

Dr. Numan Baydilli, evli ve bir çocuk babasıdır.

Avrupa Üroloji Derneği (EAU), Türk Üroloji Derneği, Ürolojik Cerrahi Derneği, Türk Çocuk Üroloji Derneği gibi birçok kuruluşa üyeliği bulunmaktadır.